Usługi osuszania prowadzimy w całej Polsce.

Telefon Alarmowy +48 530 610 610

Ozonowanie

Ozonowanie to proces dezynfekcji. Jeden z najlepszych sposobów na usuwanie z otoczenia niechcianych mikroorganizmów, bakterii, wirusów, grzybów, pleśni czy nieprzyjemnych zapachów. Ozonować można wszystko, co tylko wymaga dezynfekcji: od produktów spożywczych, aż po zbiorniki, magazyny, pomieszczenia, samochody, czy po prostu powietrze. Cały proces polega na przepływie powietrza przez generator ozonu, w którym za pomocą wyładowań elektrycznych tworzy się ozon. Metoda ozonowania jest bardzo skuteczna i bezpieczna.

Nasi Lokalni Specjaliści od Ozonowania

Warszawa 728 105 105


Gdańsk 795 760 760


Poznań 530 610 610


Katowice 536 125 125


Kraków 536 125 125


Białystok 885 552 455


Olsztyn 885 552 455


Łódź 530 500 439

 

Dla kogo ozonowanie?

Ozonowanie jest dla Ciebie, jeśli chcesz pozbyć się bakterii, wirusów, pleśni, zarodników grzybów i wszystkich szkodliwych mikroorganizmów. Ozonowanie również doskonale radzi sobie z usuwaniem nieprzyjemnych zapachów (stęchlizna, dym tytoniowy, zapachy spalenizny, starych mebli, itd.).

 

Usługi dezynfekcji metodą ozonowania:

  • ozonowanie szkół i przedszkoli - świadczymy usługi usuwania wirusów, bakterii, alergenów, zarodników grzybów i pleśni. Szkoły i przedszkola są miejscem gdzie przebywa duża ilość ludzi co sprzyja rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnym. Cykliczne ozonowanie pomieszczeń powoduje dezynfejcie pomieszczeń pomagając w walce z bakteriami i wirusami. Ozonowanie wykonujemy w miejscach występowania wirusa (np: koronawirusa, grypy) lub profilaktycznie w pomieszczeniach potencjalnie narażonych na jego występowanie.
  • ozonowanie domów, mieszkań i biur - ozon niszczy w powietrzu, groźne dla zdrowia bakterie, wirusy, zarodniki grzybów, pleśni oraz alergeny. Zaletą ozonowania jest również usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Ozonowanie pomieszczeń pomaga w pozbyciu się takich jak zapach papierosów, potu, stęchlizny, spalenizny, zapach psa, kota jak również zapachy lakierów, klejów i farb
  • ozonowanie placówek użyteczności publicznej - ozon zaleca się wykonywać w: gabinetach lekarskich, placówkach oświatowych, gabinetach odnowy biologicznej, a także wszystkich obiektach, w których potrzebne jest zachowanie odpowiedniego poziomu sterylności i świeżości.
  • ozonowanie budynków hodowlanych (ozonowanie kurników) - pozwala na wyeliminowanie wirusów, bakterii i grzybów mogących zagrozić hodowli zwierząt lub mieć wpływ na ich niepoprawny rozwój. Ozonowanie jest również wykonywane zaraz po zabiegach czyszczenia i dezynfekcji obiektów w celu zlikwidowania wpływu użytych wcześniej związków chemicznych.
  • ozonowanie w przemyśle spożywczym - powoduje zmniejszenie lub wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów oraz zniszczenie bakterii i grzybów w zakładach spożywczych. Usługa ozonowania polega na wtłoczeniu do obiektu ozonu o wysokim biobójczym stężeniu.

Podsumowując, ozonowanie skutecznie niszczy:

  • bakterie, wirusy, grzyby, pleśń, mikroorganizmy.
  • roztocza, pyłki wywołujące stany zapalne i alergiczne.
  • zapachy pochodzenia zarówno organicznego jak i nieorganicznego.
  • toksyczne substancje z materiałów budowlanych.

Podkreślmy, że ozonowanie trwale usuwa, a więc eliminuje źródło niechcianych zapachów, co za tym idzie, mamy pewność, że jeśli trwale została usunięta przyczyna, zapach ten nie powróci.Urządzenia do ozonowania które posiadamy

Miernik stężenia ozonu

 

Generator Ozonu DS-14

Służy do ozonowania mieszkań, domów, biur, ozonowania sklepów, pojazdów czy hoteli

Generator ozonu - DS 32 RHR

Generator ozonu DS-32-RHR o regulowanej mocy 14g/h lub 32g/h służy do ozonowania systemów wentylacji, sterylizacji pomieszczeń, pojazdów, chłodni spożywczych, obiektów sportowych, szatni, szkół i przedszkoli, ozonator jest uzupełnieniem do procesu osuszania zalanych pomieszczeń, które również świadczy nasza firma.

Generator ozonu - Tajfun 300g

Mobilny generator ozonu o bardzo dużej mocy do ozonowania hal produkcji spożywczej, ozonowania magazynów, ozonowania chłodni, ozonowania przechowalni owoców i warzyw, ozonowania sklepów, ozonowania sal gimnastycznych.